Classy is the original black


Türkçe

Siyahın yarattığı elaganlık yüzyıllardır bilinen bir gerçek. ‘Kurtarıcı parçalarımız' bu yüzden çoğunlukta siyahtır. Çünkü siyah bizi olduğumuzdan zayıf, zarif, ve çekici gösterir. Moda’nın simgesi haline gelen Audrey Hepburn’da beynimize kazıdığı o siyah elbisesiyle oluşturduğu elegan stil, 2014 yılında bile hala kullanılıyor. Peki benim için siyahın önemi ne?

Ruh halime göre giyindiğimi çoğunuz bilir. Konjoktivit ile başlayan rahatsızlığım, gribe ve halsizliğe kadar uzandı. Bu yüzden bugün renkli giyinmek hiç içimden gelmedi, çantam ve takılarımla kendimi iyi hissettirmeye çalışsamda yatağıma çok geçmeden geri döndüm. 

Siyah renginin kullanışına gelince. Her renk ile giyilmesi bizim için bir avantaj, lakin pastel tonlar ile kullanmakdan kaçınmalıyız. Bunun nedeni pastel renkler daha yumuşak geçişler yaratmamız için vardır, siyah ise aksine kombinimizi daha keskin ve göze batmasına neden olur. Benim siyah’a en çok yakıştırdığım renk ise gördüğünüz üzere gold! 
Kocaman sevgiler, 
B.

English

Black creates an elegance that can’t be undermined. We all have pieces in our closets that we see as life savers, and they are mostly black. This is because black makes us look leaner, classy and attractive. Fashion’s little idol Audrey Hepburn chose black to be engraved in our brains as the elegance queen. So whats the importance of the colour black in my wardrobe?

Firstly, you all know that I dress according to my mood. And lately, I’ve been too ill to get out of my bed. Today however, I couldn’t choose something colourful - I know, nothing like me- so I went for the darkest of the shades. Points to watch out; you can wear black with any colour you like! that is the advantage. But avoid combining it with pastel tones. These colours are designed to create a soft look while black will create an sharp edge to your outfit.

Have a lovely day!
B. 
 

Comments

 1. siyah sana yakışıyor belleamie ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Cok tesekkur ederim Mervecim
   Kocaman opucukler

   Delete
 2. Topuz çok şirin ve çok yakışmış, siyaha bende bayılırım. Biz kadınlar asla vazgeçemeyeceğiz sanırım :)

  ReplyDelete
 3. Elbiseye bayıldımmm! Tatlıcım Gfc izleyiciler i düzeltir misiiin seni ordan takip etmek istiyoruum!

  ReplyDelete
 4. Tatlim bende cikiyor, bidaha bakarmisin?
  Yoksa yeniden silip yuklim :)

  ReplyDelete

Post a comment

Benim için yorumlarınız ve düşünceleriniz çok önemli. Her yorumu okuyorum, her soruya cevap vermeye çalışıyorum. Art niyetle yazılan yorumlar onaylanmıyacaktır. Fotoğraflar bana aittir. İzinsiz kullananlara karşı yasal işlem başlaticagimdan emin olabilirsiniz. Benim bir diyeceğim var diyorsanız ozaman böyle buyrun.